Jedyne takie
miejsce z historią

W Loftach w Fabryce Jedwabiu ponad 100-letnia historia spotyka się z nowoczesnością. Po 1900 roku przedsiębiorstwo "Schmitz & Van Endert" zbudowało Apreturę i Myjnię Jedwabiu przy dawnej ul. Cegielnianej 271, obecnie ul. Wólczańskiej 13.

Wizytówka industrialnej Łodzi

Pierwsze wzmianki o zabudowie fabrycznej przy ul. Wólczańskiej 13, dawnej ul. Cegielnianej, sięgają roku 1887. Wówczas to niejaki Hugo Bressel uruchomił pod tym adresem niewielką fabrykę skórzanych rękawiczek, w której zatrudnionych było dziesięciu robotników. Od 1896 r. właścicielem tego terenu stał się Gerszon Gerszner, który uruchomił w tym miejscu Apreturę i Tkalnię Bawełny. Następnie rozbudował zakład, w którym zainstalował 15 krosien i zatrudnił 30 robotników. W latach 1896–1897 fabryka została zelektryfikowana. Warto wiedzieć, że administracja firmy znajdowała się przy ul. Kilińskiego 14. Tuż obok dawnej administracji usytuowana jest obecnie nasza inwestycja Słoneczne Tarasy - Kilińskiego 12.

Następni właściciele terenu przy Wólczańskiej 13, przedsiębiorstwo "Schmitz & Van Endert", zbudowali w tym miejscu Apreturę i Myjnię Jedwabiu, a w 1910 r. dwupiętrową tkalnie. Od roku 1924 funkcjonowała tam spółka akcyjna Przemysł Jedwabny, skąd wzięła nazwę nasza inwestycja. 
Przedsiębiorstwo, z kapitałem zakładowym w wysokości 200 tys. zł., zatrudniało 325 robotników i produkowało przeszło 240 tys. metrów tkanin. Po II wojnie światowej działała na tym terenie m.in. Dziewiarska Spółdzielnia Pracy „Wzór”. Pofabryczny kompleks wraz z neorenesansową wielkomiejską kamienicą jest wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków.

Inwestycja położona jest na działce o powierzchni odpowiadającej wielkości prawie czterech basenów olimpijskich - 4148 m. Łącznie dostępne będzie ponad 6000 m2 powierzchni mieszkalnej oraz 1000 m powierzchni handlowo-usługowej, a między budynkami powstanie zielony pasaż z licznymi nasadzeniami.

Kultura na wyciągnięcie ręki

  • mural “CISZA/SILENCE”
  • 200 m od Teatru Nowego im. K. Dejmka
  • 750 m od Teatru Powszechnego
  • 270 m od Muzeum Sztuki
  • 350 m od Galerii Willa

Miejski styl życia

Inwestycja idealna dla osób, które cenią bliskość infrastruktury kulturalno-rozrywkowej oraz punktów handlowych i gastronomicznych. Marzysz o spacerze w letni wieczór do kina lub teatru, a może różnorodnej kulinarnej ofercie lub nocnym życiu na Piotrkowskiej? Nie musisz tracić czasu na dojazd na spotkania biznesowe i dowóz dzieci do szkół, ponieważ wszystko masz na wyciągnięcie ręki.

  • 300 m od najdłuższej ulicy handlowej w Europie - ulicy Piotrkowskiej
  • 900 m od kompleksu handlowo – rozrywkowego Manufaktura
  • 4 szkoły podstawowe w obrębie 500 m
  • 400 m od I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika

Business - Friendly

  • 800 m od Nowego Centrum Łodzi – zagłębia budynków biurowych, w którym łącznie powstanie 20 000 nowych miejsc pracy
  • 900 m od Ogrodowa Office - prestiżowego budynku biurowego klasy A
  • 250 m od przyszłej stacji metra Łódź Śródmieście – skrzyżowanie ulic Zielonej i Zachodniej

W najbliższej okolicy

Napisz do nas

Skontaktuj się za pomocą poniższego formularza,
lub zadzwoń na numer 42 307 pokaż numer 09 56




    pl_PLPolish